Интер регистрира първата си победа от началото на 2014 година във всички турнири, след като излъга у дома новака Сасуоло с минималното 1:0 в среща от 23-ия кръг на италианската Серия „А”.

Дебют за „нерадзурите” направи новото бразилско попълнение Ернанес, привлечен през зимния трансферен прозорец от Лацио. Той си партнираше в центъра на терена с Фреди Гуарин и Здравко Кузманович. Аржентинският нападател Диего Милито пък се завърна в титулярния състав на домакините и водеше атаката им заедно с Родриго Паласио.

Домакините доминираха през целия мач, но успяха само веднъж да материализират превъзходството си. След като през първото полувреме те не стигнаха до гол, все пак успяха да поведат в 48-ата минута, когато Ернанес асистира на аржентинския бранител Валтер Самуел, който се разписа за 1:0. До края на мача възпитаниците на Валтер Мадзари продължиха да имат инициативата, но така и не стигнаха до нови попадения. Гостите опитаха всичко по силите си да реализират поне изравнителен гол, но не успяха да огорчат словенския вратар на „нерадзурите” Самир Ханданович.

След първия си успех за годината Интер събра 36 точки и се изкачи на пето място във временното класиране с по-добра голова разлика от тима на Верона, който има същия актив. Сасуоло остава в опасната зона на предпоследната 19-а позиция със 17 пункта и е само на точка от спасителния бряг.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 23 КРЪГ
08.02.14
19:00 ч.
Фиорентина - Аталанта 2:0
1:0 Йосип Иличич (16), 2:0 Рафал Волски (86)
08.02.14
19:00 ч.
Удинезе - Киево 3:0
1:0 Антонио ди Натале (56), 2:0 Бруно Фернандеш (84), 3:0 Емануел Баду (86)
08.02.14
21:45 ч.
Наполи - Милан 3:1
0:1 Адел Таарабт (8), 1:1 Гьокхан Инлер (11), 2:1 Гонсало Игуаин (57), 3:1 Гонсало Игуаин (82)
09.02.14
13:30 ч.
Торино - Болоня 1:2
1:0 Чиро Имобиле (5), 1:1 Джонатан Кристалдо (11), 1:2 Джонатан Кристалдо (25)
Верона - Ювентус 2:2
0:1 Карлос Тевес (4), 0:2 Карлос Тевес (21), 1:2 Лука Тони (52), 2:2 Хуан Талеб (90)