Интер надви големите си съперници Ювентус и Милан и спечели традиционния предсезонен минитурнир за трофея на "ТИМ", състоял се в Бари. Както е известно, мачовете от надпреварата са по едно полувреме - 45 минути.

"Нерадзурите" се наложиха срещу "Старата госпожа" със 7:6 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време). Мирко Вучинич даде преднина на Юве още в 9-ата минута след подаване на Андреа Пирло. Малко след това Андреа Ранокия изравни за Интер. При изпълнението на дузпите Андреа Бардзали изпусна за "бианконерите" и Интер се поздрави с успеха.

Във втората си среща избраниците на Джан Пиеро Гасперини победиха с минималното 1:0 Милан. Успехът донесе Диего Милито с гол в 28-ата минута. Така Интер спечели трофея "ТИМ", което е първа купа за тима този сезон.

Нападателят на Ювентус Мирко Вучинич беше определен за най-добър играч в надпреварата.