Интер записа третата си победа от началото на сезона в Серия "А", след като в среща от 12-ия кръг надви на свой терен Каляри с 2:1.

„Нерадзурите” бяха без Майкон, Лусио, Кристиян Киву, Уесли Снайдер, Диего Форлан и Диего Милито, които пропуснаха мача поради различни причини. Въпреки това домакините бяха по-активният тим и напълно заслужено стигнаха до успеха. През първата част двата тима не успяха да си вкарат гол, но след почивката Интер се развихри. В 54-ата минута Тиаго Мота бе точен отблизо за 1:0 след асистенция на Джампаоло Пацини. Малко след това в 60-ата минута Коутиньо удвои преднината на домакините – 2:0. Пацини и Деян Станкович пропуснаха да вкарат трети гол, а в 89-ата минута Ларивей вкара почетното попадение за гостите и оформи крайното 2:1. Загубата бе четвърта поредна за Каляри в дебюта на новия наставник Давиде Балардини.

С успеха си Интер се изкачи на 16-о място във временното класиране с 11 точки, докато Каляри остана на 10-а позиция с 13 пункта.