Интер направи още една стъпка към титлата в Серия “А”, след като направи 2:2 при гостуването си на борещия се за оцеляване Киево. “Нерадзурите” откриха резултата още в третата минута, когато Ернан Креспо с глава засече центриране на Деян Станкович. В 27-ата минута “летящите магарета” изравниха с попадение на Микеле Марколини.

В 66-ата минута с невероятен гол от воле Марио Балотели отново даде аванс на Интер, но седем по-късно Лусиано изравни след центриране на Монтовани. По този начин Киево записа поредно резултатно реми с един от грандовете, след като направи 3:3 с Ювентус.

Фиорентина дръпна с три точки на Дженоа в борбата за четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите за Шампионската лига. “Виолетовите” се наложиха с 2:0 като гост на Катания, докато генуезците с късен гол стигнаха до равенството 1:1 срещу Аталанта в Бергамо./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 35 КРЪГ
От днес
Аталанта – Дженоа 1:1
1:0 Валдес (9), 1:1 Кришито (90)

Каляри – Рома 2:2
1:0 Матри (34), 2:0 Акуафреска (58), 2:1 Тоти (63), 2:2 Перота (69)

Катания – Фиорентина 0:2
0:1 Йоветич (11), 0:2 Дзаури (90)

Киево – Интер 2:2
0:1 Креспо (3), 1:1 Марколини (27), 1:2 Балотели (64), 2:2 Лусиано (73)

Лече – Наполи 1:1
0:1 Пиа (33), 1:1 Дзанкета (43-дузпа)

Сиена – Палермо 1:0
1:0 Калайо (60)

Торино – Болоня 1:1
1:0 Розина (37-дузпа), 1:1 Ди Вайо (86-дузпа)

От вчера
Сампдория – Реджина 5:0
1:0 Десена (2), 2:0 Десена (31), 3:0 Делвекио (37), 4:0 Марилунго (46), 5:0 Пацини (52)

Лацио – Удинезе 1:3
1:0 Роки (56), 1:1 Флоро Флорес (60), 1:2 Д`Агостино (69), 1:3 Куалярела (86-дузпа)