Интер записа трети пореден мач без победа в Серия „А“. Тимът на Роберто Манчини направи домакинска издънка и завърши 1:1 с новака Карпи в среща от 21 кръг. Гостите, които са в зоната на изпадащите, вкараха във втората минута на добавеното време.

Родриго Паласио откри резултата за „нерадзурите“ в 39-ата минута, когато на границата на вратарското поле получи топката след рикоширал удар на Иван Перишич.

Седем минути преди края на редовното време гостите останаха с човек по-малко, тъй като Лоренцо Паскуити получи втори жълт картон. Интер обаче не успя да удържи аванса си въпреки численото предимство. Кевин Лазаня вкара за Карпи във втората минута на добавеното време.

Равенството остави Интер на четвърто място в класирането с 41 точки, колкото има и третият Фиорентина. Карпи е на 18-а позиция с 18 точки, на пет под чертата.

Емполи - Милан 2:2
0:1 Карлос Бака (8), 1:1 Пьотр Зиелински (32, 1:2 Джакомо Бонавентура (48), 2:2 Масимо Макароне (61)
24.01.16
13:30
Фиорентина - Торино 2:0
1:0 Йосип Иличич (21), 2:0 Гонсало Родригес (83)
24.01.16
16:00
Сасуоло - Болоня 0:2
0:1 Емануеле Джакерини (68), 1:1 Серджо Флокари (90+4)
24.01.16
16:00
Интер - Карпи 1:1
1:0 Родриго Паласио (39), 1:1 Кавин Лазаня (90+2)
24.01.16
16:00
Лацио - Киево 4:1
0:1 Бощян Цезар (5), 1:1 Антонио Кандрева (66-дузпа), 2:1 Данило Каталди (72), 3:1 Антонио Кандрева (81), 4:1 Балде Кейта (90+6)
24.01.16
16:00
Верона - Дженоа 1:1
0:1 Фердинандо Копола (19-автогол), 1:1 Джампаоло Пацини (39)
24.01.16
16:00
Сампдория - Наполи 2:4
0:1 Гонсало Игуаин (9), 0:2 Лоренцо Инсиние (18), 1:2 Хоакин Кореа (45), 1:3 Марек Хамшик (60), 2:3 Едер (73), 2:4 Дрис Мертенс (79)
24.01.16
16:00
Палермо - Удинезе 4:1
1:0 Робин Куаисон (35), 2:0 Оскар Хилиемарк (56), 3:0 Ашраф Лазаар (77), 3:1 Сирил Теро (79), 4:1 Александар Трайковски (87)