Интер и Торино завършиха наравно 2:2 в мач от 22-ия кръг на Серия “А”. Зрителите на "Сан Сиро” станаха свидетели на изключително интересен и равностоен двубой. Вечерта започна перфектно за домакините. Румънският национал Кристиян Киву откри резултата още в 5-ата минута след фамозно изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле, което не остави никакви шансове на стража на гостите Жиле. Груба грешка на Гуарин при изнасянето на топката в 22-ата минута позволи на Рикардо Меджорини да отнеме топката и да преодолее стража Самир Ханданович за 1:1.

В 52-ата минута при поредната си контраатака “биковете” даже поведоха. Алесио Черчи намери с добро центриране успоредно на голлинията оставения непокрит Меджорини - 1:2. Щурмът на отчаянието на “нерадзурите” доведе поне до изравнителен гол в 67-ата минута. “Дядо” Санети нахлу отдясно в пеналта на гостите и след като стигна почти до аутлинията, видя много добре резервата Естебан Камбиасо на далечната греда, който от десетина метра нямаше проблем да се разпише в полуопразнената врата за крайното 2:2.

Ювентус – Дженоа 1:1
1:0 Фабио Куалярела (54), 1:1 Марко Бориело (68)
27.01.13
13:30 ч.
Болоня – Рома 3:3
0:1 Флоренци (9), 1:1 Джилардино (17), 1:2 Пабло Освалдо (18), 2:2 Габиадини (26), 3:2 Паскуато (54), 3:3 Тахсидис (74)
27.01.13
16:00 ч.
Катания – Фиорентина 2:1
0:1 Джулио Милиакио (21), 1:1 Никола Легроталйе (50), 2:1 Лукас Кастро (88)
Парма – Наполи 1:2
0:1 Марек Хамшик (20), 1:1 Паоло Канаваро (74-авт.), 1:2 Единсон Кавани (85)
27.01.13
16:00 ч.
Каляри – Палермо 1:1
0:1 Йосип Иличич (30), 1:1 Тиаго Рибейро (90)
27.01.13
16:00 ч.
Сампдория – Пескара 6:0
1:0 Едер (31), 2:0 Мауро Икарди (42), 3:0 Педро Обианг (50), 4:0 Мауро Икарди (56), 5:0 Мауро Икардо (59), 6:0 Мауро Икарди (72)
Интер – Торино 2:2
1:0 Кристиан Киву (5), 1:1 Рикардо Меджорини (22), 1:2 Рикардо Меджорини (52), 2:2 Естебан Камбиасо (67)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК