Интер се издъни като домакин на Дженоа в мач от 27-ия кръг в Серия “А”. Двата тима направиха 0:0 на стадион "Джузепе Меаца". В игра за шампионите след наказания се завърнаха Валтер Самуел, Съли Мунтари и Иван Рамиро Кордоба. Това бе специален мач и за нападателя Диего Милито, който се изправи срещу бившия си отбор Дженоа, но не успя да го накаже.

През първата част двата отбора демонстрираха много динамична игра, но положенията пред двете врати не бяха особено много. Първата по-интересна ситуация в мача бе създадена от гостите в 15-ата минута, след като Место отправи страхотна бомба към вратата на Жулио Сезар, но бразилецът показа добър рефлекс и спаси.

В 50-ата минута Уесли Снайдер изведе отлично Диего Милито в наказателното поле, но аржентинецът бе притиснат от защитник и не успя да уцели вратата. В 55-ата минута Сократис Папастатопулос бе оставен да стреля пред наказателното поле на домакините и ударът му премина на сантиметри от напречната греда.

В игра за домакините се появи и резервата Самуел Ето`о на мястото на Горан Пандев, а Иван Кордоба замени Съли Мунтари, който напусна терена видимо ядосан. Въпреки това гостите имаха нова добра възможност в 63-ата минута като Родриго Паласио центрира остро в наказателното поле и Сезар трябваше да се намесва решително.

В 76-ата минута и Майкон обстрелва вратата, но без успех. Малко по-късно и Ето`о имаше добра възможност да затрудни Амелия, но вратарят бе на мястото си. След това и Снайдер отново стреля покрай вратата./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 27 КРЪГ

От 6 март (събота)
Фиорентина - Ювентус 1:2
0:1 Диего (2), 1:1 Марко Маркиони (32), 1:2 Фабио Гросо (68)

От 7 март (неделя)
Каляри – Катания 2:2
1:0 Андреа Ладзари (9), 1:1 Джузепе Маскара (31-дузпа), 1:2 Макси Лопес (35), 2:2 Андреа Косу (73)

Бари – Киево 1:0
1:0 Хосе Игнасио Кастийо (20)

Сампдория – Лацио 2:1
0:1 Серджо Флокари (7), 1:1 Стефано Губерти (29), 2:1 Джампаоло Пацини (36)

Палермо – Ливорно 1:0
1:0 Фабрицио Миколи (81)

Болоня – Наполи 2:1
1:0 Марсело Салайета (7), 2:0 Адаилтон (12), 2:1 Леандро Ринаудо (14)