Интер победи с 3:1 Наполи в мач от 18-ия кръг на Серия "А", игран пред 50 000 зрители на "Джузепе Меаца". Срещата бе официален дебют на новия старши треньор на "нерадзурите" Леонардо, който преди Нова година замени уволнения Рафаел Бенитес.

С 2 гола за успеха на Интер се отчете Тиаго Мота, а един добави Естебан Камбиасо. За гостите от Неапол точен бе Микеле Пациенца.

Домакините поведоха още в 3-ата минута. Тиаго Мота стреля силно по земя и прати топката в мрежата на Морган Де Санктис - 1:0. В 7-ата минута Наполи стигна до гол, но той правилно беше отменен заради засада.

Гостите все пак успяха да направят 1:1. В 24-ата минута центриране от корнер беше посрещнато от Микеле Пациенца, който насочи топката във вратата на Лука Кастелаци и реализира.

В 37-ата Майкон асистира на Камбиасо, който с глава даде нов аванс на "нерадзурите" - 2:1. Крайното 3:1 оформи Мота в 55-ата минута.

С прибавените три точки Интер събра 26 в актива си. Лидерът Милан е с 39, но и с 2 мача повече от "нерадзурите". Наполи е на 3-ата позиция с 33 точки. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ

От 6 януари (четвъртък)
Ювентус – Парма 1:4
0:1 Себастиан Джовинко (41), 0:2 Себастиан Джовинко (48), 1:2 Никола Легрогалие (60), 1:3 Ернан Креспо (62-дузпа), 1:4 Рафаеле Паладино (90)

Бреша – Чезена 1:2
0:1 Луис Хименес (33), 0:2 Лука Чекарели (41), 1:2 Едер (50)

Каляри – Милан 0:1
0:1 Родни Страсер (85)

Дженоа – Лацио 0:0

Лече – Бари 0:1
0:1 Стефано Окака Чука (78)

Рома – Катания 4:2
1:0 Марко Бориело (5), 1:1 Матиас Силвестре (29), 1:2 Макси Лопес (38), 2:2 Марко Бориело (47), 3:2 Мирко Вучинич (86), 4:2 Мирко Вучинич (90)

Удинезе – Киево 2:0
1:0 Алексис Санчес (14), 2:0 Антонио ди Натале (25)

Болоня – Фиорентина 1:1
1:0 Марко ди Вайо (5), 1:1 Марио Сантана (67)

Палермо – Сампдория 3:0
1:0 Фабрицио Миколи (37), 2:0 Джулио Милиачо (50), 3:0 Масимо Макароне (79)

Интер – Наполи 3:1
1:0 Тиаго Мота (3), 1:1 Микеле Пациенца (24), 2:1 Естебан Камбиасо (37), 3:1 Тиаго Мота (55)