Интер стана последният отбор, който си осигури място на 1/4-финалите за Купата на Италия. "Нерадзурите" не допуснаха изненада и победиха с 2:1 Дженоа в двубой, игран на "Джузепе Меаца".

Домакините поведоха в резултата още в 9-ата минута, а автор на попадение стана Майкон, който порази вратата на съперника с удар от далечно разстояние. Рядко попадащият сред титулярите Андреа Поли удвои в 49-ата. "Грифоните" пък върнаха едно попадение в самия край на мача - точен в 90-ата минута беше Валтер Бирса, който оформи крайното 2:1.

Следващият съперник Интер ще бъде Наполи, а срещата ще се играе след по-малко от седмица - на 25 януари. В останалите 1/4-финални двойки Ювентус приема Рома, Киево играе със Сиена и Милан се изправя срещу Лацио.