Интер отново е лидер в Серия „А”. „Нерадзурите” победиха Дженоа с 1:0 в мач от 15-ия кръг на първенството и с 33 точки водят във временното класиране. Наполи е втори с 31 т. „Грифоните” са 15-и с 16 т.

Успехът обаче не дойде никак лесно, опасните ситуации пред вратата на Матиа Перин бяха малко.  Стражът спаси два шута на Бианиани и Адем Ляич преди почивката. В 58-ата минута Йоветич получи отличен пас от Паласио около точката на дузпата, но стреля над вратата.  Единственото попадение падна в 60-ата минута, когато Ляич опита нещо като центриране от фаул, което спря в мрежата за 1:0. В 87-ата минута домакините останаха с 10 души на терена, след като Данило Д’Амброзио получи червен картон, но Дженоа не се възползва от численото си предимство.

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Миранда, Мурийо, Телеш, Мело (46-Брозович), Медел, Биабиани, Паласио (90-Гуарин), Ляич, Йоветич (75-Перишич)
Треньор: Роберто Манчини

Дженоа: Перин, Ицо (81-Сисоко), Бурдисо, Ансалди, Фигуерас (76-Пандев), Ринкон, Коста, Лаксалт, Пероти, Гапке, Лазович (61-Капел)
Треньор: Джампиеро Гасперини