Шампионът на Италия Интер имаше късмет при днешните мачове. “Нерадсзурите” победиха с 2:1 преследвача си в класирането Лацио с 2:1. В същото време Наполи падна със същия резултат от Палермо и така Интер се върна на второто място във временното класиране, чиито лидер е Милан.

Лацио поведе на “Джузепе Меаца” в 24-ата минута, когато Сарате вкара от дузпа. В 40-ата обаче Интер изравни. Самуел Ето’о изведе Уесли Снайдер, който направи 1:1. Самият Ето’о донесе успеха на тима си с попадение в 53-ата минута. Асистенцията бе на Хавиер Санети.

Наполи, който преди мачовете бе на втората позиция в класирането, се издъни като гост на Палермо. Мачът започна чудесно за гостите, като още във втората минута звездата на тима Единсон Кавани откри от дузпа. До почивката обаче домакините обърнаха развоя на мача в своя полза. Балзарети се разписа в 38-ата минута, а Бово направи 2:1 от дузпа в 45-ата.

Така Интер се върна на второто място в класирането и има 65 точки. Третият Наполи е с една по-малко. Лацио остава четвърти с 60. лидер е Милан със 71 точки и мач по-малко./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 34 КРЪГ
От 23 април (събота)
1:0 Симоне Перота (4)

Каляри – Фиорентина 1:2
0:1 Черки (45), 1:1 Косу (46), 1:2 Черки (50)

Дженоа – Лече 4:2
0:1 Ди Микеле (3), 1:1 Флоро Флорес (10), 1:2 Ди Микеле (30), 3:2 Паласио (43, 54), 4:2 Флоро Флорес (60)

Болоня – Чезена 0:2
0:1 Джакерини (48), 0:2 Малонга (84)

Бари – Сампдория 0:1
0:1 Поци (59-д)

Интер – Лацио 2:1
0:1 Сарате (24), 1:1 Снайдер (40), 2:1 Ето'о (53)

Палермо – Наполи 2:1
0:1 Кавани (2-д), 1:1 Балзарети (38), 2:1 Бово (45-д)