Шампионът на Италия Интер завърши по подобаващ начин сезона в Серия "А". „Нерадзурите“ удариха с 5:1 Удинезе в среща от последния 38-и кръг.
След последния съдийски сигнал футболистите на Антонио Конте получиха златните си медали на специална церемония.

И за двата отбора мачът бе без значение за крайното класиране, което предразположи към отворен футбол и голове.

Домакините влязоха ударно в мача и поведоха още в 8-ата минута. Ашли Йънг се озова сам срещу вратаря на Удинезе и реализира за 1:0.

Секунди преди края на първата част Кристиан Ериксен стреля директно от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и влетя в мрежата.

В 55-ата минута Интер получи дузпа за нарушение на Марвин Зеегелар срещу Ашраф Хакими. Зад топката застана Лаутаро, който се разписа за класическото 3:0.

Десет минути по-късно Иван Перишич покачи на 4:0 със страхотно изпълнение от границата на наказателното поле, а в 72-рата минута домакините отбелязаха пети гол, който бе дело на Лукаку.

В 79-ата минута Роберто Ферейра реализира почетния гол за гостите от Удине.