За пети пореден сезон Интер е шампион на Италия. "Нерадзурите" пак грабнаха Скудетото, след като в последния 38-и кръг в Серия "А" не допуснаха изненада, побеждавайки с 1:0 като гост Сиена. Автор на така ценното попадение за селекцията на Жозе Моуриньо бе Диего Милито, разписал се в 57-ата минута. Резервен вратар за Сиена бе българският талант Михаил Иванов, който не се появи в игра и отново не успя да запише дебют в Серия "А".

Преследвачът Рома още на почивката водеше с 2:0 при гостуването си на Киево и очакваше издънка на "нерадзурите", което не се случи. Точни за "вълците" бяха Мирко Вучинич и Даниеле де Роси.

Така Интер завърши сезона в Италия с 82 точки, а Рома остана с 80. Третият Милан е със 70. Сампдория победи с минималното 1:0 Наполи и така изпревари Палермо за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Титлата е общо 18-а за Интер, като с повече е единствено Ювентус - 27. Милан е със 17.

Селекцията на Жозе Моуриньо има шанс да направи требъл този сезон. Преди десетина дни "нерадзурите" спечелиха и Купата на Италия, а на 22 май им предстои финал в Шампионската лига срещу Байерн (Мюнхен). /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 38 КРЪГ
От 15 май (събота)
Милан - Ювентус 3:0
1:0 Антонини (14), 2:0 Роналдиньо (29), 3:0 Роналдиньо (67)

Лацио - Удинезе 3:1
1:0 Хицълшпергер (16), 1:1 Антонио ди Натале (30), 2:1 Флокари (45), 3:1 Броки (52)

От 16 май (неделя)
Каляри - Болоня 1:1
0:1 Мартинс Адаилтон (3), 1:1 Даниеле Рагацу (65)

Бари - Фиорентина 2:0
1:0 Кристиан Стелини (35), 2:0 Емануел Ривас (90)

Катания - Дженоа 1:0
1:0 Макси Лопес (65)

Сиена - Интер 0:1
0:1 Диего Милито (57)

Парма - Ливорно 4:1
1:0 Давиде Ланзафаме (45), 2:0 Давиде Ланзафаме (46), 3:0 Стефано Мороне (49), 3:1 Томас Данилевичиус (72), 4:1 Ернан Креспо (90)

Сампдория - Наполи 1:0
1:0 Джампаоло Пацини (52)

Аталанта - Палермо 1:2
0:1 Едисон Кавани (12), 1:1 Фабио Кераволо (48), 1:2 Едисон Кавани (90-дузпа)

Киево - Рома 0:2
0:1 Мирко Вучинич (39), 0:2 Даниеле де Роси (45)