Интер спечели Купата на Италия за втора поредна година след победа с 3:1 на финала срещу Палермо. Двубоят се игра пред препълнените трибуни на стадион Олимпико в Рим, който бе залят от може би над 35 000 тифози, пропътували разстоянието от остров Сицилия до италианската столица. Самуел Ето’о даде преднина на Интер в 26-ата минута, когато бе изпуснат от отбраната на сицилианците и останал сам срещу вратаря Салваторе Сиригу нямаше как да сгреши. В 77-ата минута Ето’о получи извеждащ пас от Уесли Снайдер, нахлу в наказателното поле и покачи на 2:0.

В 88-ата минута защитата на “нерадзурите” остави напълно непокрит Есекиел Муньос след изпълнение на ъглов удар и аржентинецът с глава намали резултата на 1:2. В последната минута голмайсторът на Палермо Муньос бе изгонен, след като фаулира откъсващия се Макдоналд Марига и “розовите” трябваше да доиграят мача с човек по-малко. Във втората минута на добавено време Горан Пандев се пребори за топката по лявото крило и намери в наказателното поле непокрития Диего Милито, който от пет метра с лекота се разписа за крайното 3:1./БЛИЦ