Интер спечели суперкупата на Италия, след като победи с 3:1 Рома. Това бе първи трофей за новия треньор на Интер Рафаел Бенитес, който започна престоя си в Италия по най-добрия начин. “Вълците” поведоха с 1:0, но “нерадзурите” обърнаха резултата до 3:1. В 21-ата минута Тоти намери по чудесен начин между двама Рийзе, който с удар от линията на наказателното поле намери далечния ъгъл на вратата на Интер за 1:0.

Малко преди полувремето Горан Пандев се възползва от грешка на Вучинич, който реши да комбинира в собствената си половина със свой съотборник, бившият играч на Лацио отне топката и я прати за 1:1 във вратата, пазена от Лобонт.

В 70-ата минута Диего Милито асистира на Самуел Ето’о, който реализира за 2:1. Последното попадение в мача дойде в 80-ата минута. Родриго Тадеи загуби топката пред своето наказателно поле, Ето’о направи двойно със Снайдер, а след удара му топката се отби в крака на Лобонт и влезе за 3:1./БЛИЦ