Интер спря серията си от 9 поредни мача без победа, след като записа успех с 2:0 като гост на Киево в среща от 27 кръг на Серия “А”. Наполи пък разби Каляри с 6:3 и след петата си поредна победа за първенство излезе на четвърто място в класирането.

“Нерадзурите” стигнаха до победата с два късни гола, след като преди това Диего Милито пропусна дузпа в 14-ата минута, отсъдена за игра с ръка на Франческо Ачерби в наказателното поле. След това Уесли Снайдер удари гредата и победата изглежда се изплъзваше на Интер преди гола на Валтер Самуел в 87-ата минута. Три минути по-късно Милито удвои с глава след центриране на Хавиер Санети. Успехът изкачи “черно-сините” на шесто място в класирането с 40 точки, две повече от Рома.

Марек Хамшик даде аванс на Наполи срещу Каляри в 10-ата минута а след това стигна до аванс от три гола след попадение на Паоло Канаваро и автогол на Давиде Астори. Есекил Лавеци се разписа от дузпа, а през второто полувреме за домакините бяха точни и Валтер Гаргано и Кристиан Маджо. Хоакин Ларивей от Каляри вкара хеттрик, но това не спаси тима му от загуба.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 27 КРЪГ
09.03.12
21:45 ч.
Наполи - Каляри 6:3
1:0 Марек Хамшик (10), 2:0 Паоло Канаваро (19), 3:0 Давиде Астори (30-автогол), 3:1 Хоакин Ларивей (38), 4:1 Есекил Лавеци (56-дузпа), 5:1 Валтер Гаргано (70), 5:2 Хоакин Ларивей (77), 6:2 Кристиан Маджо (84), 6:3 Хоакин Ларивей (90+2)