Европейският клубен шампион Интер не успя да победи Сампдория в мача между двата тима от 8-ия кръг на Серия "А" на стадион "Джузепе Меаца" в Милано. Срещата завърши 1:1. За пореден път от началото на сезона в спасител на Интер се превърна камерунският нападател Самуел Ето'о. Той донесе точката на "нерадзурите" с гол в 80-ата минута, след като в 62-ата Стефано Губерти изведе Самп напред в резултата.

В първите минути на мача Уесли Снайдер и Лусио бяха близо до откриване на резултата за Интер, а Стефано Губерти пропусна добър шанс за гостите. Към края на първата част вратарят на домакините Жулио Сезар спаси опасен изстрел на Джампаоло Пацини.

В 62-ата минута генуезци откриха резултата след чудесна игра на една от големите си звезди - Антонио Касано. Италианският национал открадна топката от румънския защитник на Интер Кристиан Киву, въпреки че останаха съмнения за нарушение в атака. Реферът обаче не спря играта и Касано намери с отлично центриране Губерти, който с удар от въздуха прати топката в мрежата зад Жулио Сезар.

Очаквано домакините се втурнаха в атаки, но вратарят на Сампдория Джанлука Курчи бе непробиваем и спаси удари на Филипе Кутиньо и Ето'о. В 79-ата минута Курчи бе принудително заменен от Жуниор Коща, след като получи контузия. Натискът на "нерадзурите" даде резултат в 80-ата минута, когато Кутиньо центрира остро отляво, Ето'о изпревари защитник на Самп и майсторски засече топката в мрежата за 1:1, реализирайки седмия си гол в италианското първенство от началото на сезона. След равенството Интер е втори в класирането на Серия "А" с 15 точки - 4 по-малко от водача Лацио. Трети е Милан с 14 точки, но "росонерите" могат да изпреварят градския си съперник, тъй като имат мач с Наполи днес./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 8 КРЪГ

От 23 октомври (събота)
Фиорентина - Бари 2:1
1:0 Марко Донадел (34), 2:0 Алберто Джилардино (82), 2:1 Алесандро Паризи (90+1)