Интер направи драматично равенство 3:3 като гост на Торино в мач от 8 кръг на Серия “А”. За “нерадзурите” това беше първи мач при управлението на новия собственик Ерик Тохир, който през тази седмица купи 70% от акциите на клуба от досегашния президент Масимо Морати.

Срещата беше много оспорвата и интересна. Още във втората минута Алесио Черчи удари греда за Торино, а три минути след това “биковете” спечелиха дузпа. Вратарят на Интер Самир Хандинович получи червен картон, но резервата Хуан Пабло Карисо спаси удара на Черчи.

В 10-ата минута Карисо отрази нова опасност пред вратата на гостите след удар на Данило ДАмброзио. Сафир Тайдер пропусна да даде аванс на Интер, след като от пет метра прати топката над вратата от воле след центриране на Фреди Гуарин.

Торино откри резултата в 21-ата минута. Александър Фарнеруд вкара първия си гол в Серия “А” след хубава асистенция на Черчи. Точно преди почивката “нерадзурите” изравниха. Вратарят Падели не успя добре да избие топката при корнер и Гуарин се разписа със задна ножица.

В 53-ата минута резервата Чиро Имобиле възстанови аванса на домакинит, той се разписа при добавката на удар на Черчи, който беше париран от Юто Нагатомо. Две минути по-късно Интер отново изравни. Падели отново се намеси неубедително при центриране и Родриго Паласио прати топката в празната врата.

В 71-ата минута гостите, макар и с човек по-малко, взеха аванс за първи път в мача. Паласио се разписа с глава след центриране на Ишак Белфодил. Торино натисна в края на мача и в последната минута Никола Беломо изравни след изпълнение на фаул, при което Карисо позволи топката да го прехвърли и да влезе във вратата. Това беше първия гол на Беломо в италианския елит.

Равенството остави Интер на пето място в класирането с 15 точки, с равен актив с шестия Фиорентина и на една зад четвъртия Верона. Второто поредно равенство означава, че Торино е на 10-о място с 10 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 8 КРЪГ
18.10.13
21:45 ч.
Рома – Наполи 2:0
1:0 Миралем Пянич (45), 2:0 Миралем Пянич (71-дузпа)
19.10.13
19:00 ч.
Каляри – Катания 2:1
0:1 Гонсало Бергасио (5), 1:1 Виктор Ибарбо (26), 2:1 Марусио Пиниля (84)
Аталанта – Лацио 2:1
1:0 Лука Чигарини (41), 1:1 Брайън Переа (53), 2:1 Герман Денис (84)
20.10.13
16:00 ч.
Фиорентина – Ювентус 4:2
0:1 Карлос  Тевес (37-дузпа), 0:2 Пол Погба (40), 1:2 Джузепе Роси (66-дузпа), 2:2 Джузепе Роси (76), 3:2 Хоакин (78), 4:2 Джузепе Роси (81)
20.10.13
16:00 ч.
Дженоа – Киево 2:1
1:0 Алберто Джилардино (22), 1:1 Симоне Бентиволио (48), 2:1 Алберто Джилардино (50)
20.10.13
16:00 ч.
Верона – Парма 3:2
1:0 Лука Тони (9), 1:1 Марко Пароло (19), 1:2 Антонио Касано (25), 2:2 Лука Тони (61), 3:2 Жоржиньо (88)
20.10.13
16:00 ч.
Ливорно – Сампдория 1:2
0:1 Едер (19-дузпа),  1:1 Лука Силигарди (90+2), 1:2 Никола Поци (90+6-дузпа)
20.10.13
16:00 ч.
Сасуоло – Болоня 2:1
1:0 Доменико Берарди (12-дузпа), 2:0 Антонио Флоро Флорес (17), 2:1 Алесандро Диаманти (34-дузпа)
20.10.13
21:45 ч.
Торино – Интер 3:3
1:0 Александър Фарнеруд (21), 1:1 Фреди Гуарин (44), 2:1 Чиро Имобиле (53), 2:2 Родриго Паласио (55), 2:3 Родриго Паласио (71), 3:3 Никола Беломо (90)