Интер тръгна с пълна пара през новия сезон в Серия “А” и в мач от първия кръг спечели с 3:0 гостуването си на новака Пескара.

Домакините имаха превес в началото на мача, но гостите бяха тези, които откриха резултата. Уесли Снайдер се разписа в 17-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Две минуто по-късно холандецът намери новото попълнение Антонио Касано, който асистира за попадението на Диего Милито.

Точно преди почивката Пескара имаше шанс за гол, но ударът на Емануел Кашионе беше отразен със светкавичен рефлекс от вратаря на “нерадзурите” Лука Кастелаци.

Девет минути преди края и Милито се отчете с асистенция. Аржентинецът прати топката в наказателното поле, а Филипе Коутиньо оформи класическия успех на Интер.

Киево победи Болоня с 2:0 след попадения на Серджо Пелисиер и Риналдо Крусадо. Новакът Торино отпразнува завръщането си в Серия “А” с нулево равенство като гост на Сиена.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 1 КРЪГ
25.08.12
19:00 ч.
Фиорентина - Удинезе 2:1
0:1 Майкосуел (28), 1:1 Стеван Йоветич (67), 2:1 Стеван Йоветич (90+2)
25.08.12
21:45 ч.
Ювентус - Парма 2:0
1:0 Щефан Лихтщайнер (54), 2:0 Андреа Пирло (58)
Киево – Болоня 2:0
1:0 Серджо Пелисиер (65), 2:0 Ринаудо Крусадо (78)
26.08.12
21:45 ч.
Дженоа – Каляри 2:0
1:0 Александер Меркел (51), 2:0 Чиро Имобиле (85)
26.08.12
21:45 ч.
Палермо – Наполи 0:3
0:1 Марек Хамшик (45), 0:2 Кристиан Маджо (79), 0:3 Единсон Кавани (88)
26.08.12
21:45 ч.
Пескара – Интер 0:3
0:1 Уесли Снайдер (17), 0:2 Диего Милито (19), 0:3 Филипе Коутиньо (88)
26.08.12
21:45 ч.
Рома – Катания 2:2
0:1 Джовани Маркезе (29), 1:1 Пабло Освалдо (59), 1:2 Алехандро Дарио Гомес (69), 2:2 Николас Лопес (90)
26.08.12
21:45 ч.
Сиена – Торино 0:0

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК