Интер се измъчи срещу ЦСКА (Москва) добирайки се до минимален аванс от 1:0. Първият четвъртфинал на Шампионската лига се игра на "Джузепе Меаца", а крайният победител ще бъде определен на 6 април (вторник) в Москва.

Автор на единственото попадение в днешната среща стана Диего Милито. Аржентинският нападател наказа гостите в 65-ата минута.

През първото полувреме липсваха головите положения. След почивката избраниците на Жозе Моуриньо заиграха коренно различно. В 60-ата минута Деян Станкович пропусна да накаже гостите, след като получи топката от Естебан Камбиасо, но стреля слабо и Игор Акинфеев спаси. Пет минути след това Диего Милито стреля по земята от границата на наказателното поле, топката премина през двама защитници на ЦСКА и влетя във вратата - 1:0. Това бе 21-ото попадение за Милито от началото на сезона във всички надпревари.

В 72-ата минута Алексей Березуцки изчисти топката от голлинията след шут на Горан Пандев, а малко преди последния съдийски сигнал руснаците имаха отлична възможност да изравнят. Дейвидас Шемберас изведе Томаш Нецид сам срещу Жулио Сезар, но чешкият нападател не успя да овладее добре топката и бразилският национален страж улови. "Нерадзурите" все пак удържаха минималната си преднина и имат гол аванс преди реванша, който ще бъде на 6 април. Срещата в Москва заради наказания пропускат Милош Красич и Евгений Алдонин. /БЛИЦ

Интер - ЦСКА (Москва) 1:0
1:0 Диего Милито (65)

Интер
: 12.Жулио Сезар, 4.Хавиер Санети, 23.Марко Матераци, 25.Валтер Самуел, 5.Деян Станкович, 10.Уесли Снайдер, 13.Майкон, 19.Естебан Камбиасо, 22.Диего Милито, 27.Горан Пандев (90+4-17.Макдоналд Марига), 9.Самуел Ето`о

ЦСКА (Москва)
: 35.Игор Акинфеев, 2.Дейвидас Шемберас, 4.Сергей Игнашевич, 6.Алексей Березуцки, 24.Василий Березуцки, 11.Павел Мамаев (73-13.Марк Гонзалес), 17.Милош Красич, 18.Кейсуке Хонда (70-10.Алан Дзагоев), 22.Евгений Алдонин (76-25.Елвир Рахимич), 42.Георгий Шченников, 89.Томаш Нецид