Интер победи Милан с 1:0 в градското дерби от 7 кръг на Серия “А”. Единственото попадение в мача реализира Валтер Самуел. В началото на втората част “нерадзурите” останаха с човек по-малко и до края на мача извадиха късмет, че удържаха аванса си.

Валтер Самуел откри резултата още в третата минута, когато Кристиан Абиати не се намеси добре при центриране на Камбиасо от фаул и на далечната греда аржентинският защитник прати топката във вратата на Милан.

Малко по-късно нова грешка на Абиати едва не позволи на Диего Милито да удвои и попадението беше предотвратено заради добра намеса на Филип Мексес. До края на полувремето пропуски за Милан направиха Кевин-Принс Боатенг и Стефан ел Шаарави, а вратарят Ханданович отрази опасен удар на Урби Емануелсон. В 39-ата минута гол на Емануелсон беше отменен заради фаул на холандеца срещу Самир Ханданович.

Малко след почивката Интер остана с човек по-малко, след като Юто Нагатомо получи втори жълт картон за игра с ръка в центъра на терена. Последва натиск пред вратата на Интер и само добрите намеси на Ханданович и пропуските на играчите на Милан спасиха успеха на “нерадзурите”. Отлични изяви за Милан имаха Боян Къркич, Урби Емануелсон и Пацини, но никой от тях не успя да преодолее и превземе защитата на Интер. Джампаоло Пацини удари гредата на вратата на Интер с удар от 25 метра. В 81-ата минута “росонерите” претендираха за дузпа за фаул на Самуел срещу Робиньо, но такава не беше отсъдена.

Победата позволи на Интер да събере 15 точки в първите си 7 мача в Серия “А” и тимът на Андреа Страмачони се изравни с третия в класирането Лацио. Милан остава в средата на класирането, след като записа четвърта загуба за 7 мача.

0:1 Валтер Самуел (3)

Милан: Кристиано Абиати, Даниеле Бонера (50-Иняцио Абате), Филип Мексес, Марио Йепес, Матия де Скилио (57-Робиньо), Рикардо Монтоливо, Найджъл де Йонг, Урби Емануелсон, Кевин-Принс Боатенг, Стефан ел Шаарави (71-Джампаоло Пацини), Боян Къркич

Интер: Самир Ханданович, Андреа Ранокия, Валтер Самуел, Жуан Жесус, Хавиер Санети, Валтер Гаргано, Естебан Камбиасо, Юто Нагатомо, Фелипе Коутиньо (46-Фреди Гуарин), Диего Милито (71-Родриго Паласио), Антонио Касано (52-Алваро Перейра)

Милано, “Джузепе Меаца”
Съдия: Паоло Валери
Жълти картони: Филип Мексес, Найджъл де Йонг, Джампаоло Пацини, Рикардо Монтоливо, Марио Йепес (Милан); Жуан Жесус, Юто Нагатомо, Андреа Ранокия (Интер)
Червен картон: 48-Юто Нагатомо (Интер)

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 7 КРЪГ
06.10.12
19:00 ч.
Киево - Сампдория 2:1
1:0 Сирил Тереау (45+2), 1:1 Енцо Мареска (61), 2:1 Ди Микеле (87)
06.10.12
21:45 ч.
Дженоа - Палермо 1:1
0:1 Луиджи Джорджи (15), 1:1 Марко Бориело (52)
07.10.12
13:30 ч.
Рома - Аталанта 2:0
1:0 Ерик Ламела (30), 2:0 Майкъл Брадли (63)
Пескара - Лацио 0:3
0:1 Ернанес (5), 0:2 Мирослав Клозе (25), 0:3 Мирослав Клозе (36)
07.10.12
16:00 ч.
Сиена - Ювентус 1:2
0:1 Пирло (14), 1:1 Калайо (45+2), 1:2 Маркизио (85)
Наполи - Удинезе 2:1
1:0 Марек Хамшик (30), 1:1 Джампиеро Пинци (43), 2:1 Горан Пандев (45)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК