Интер записа впечатляваща победа със 7:0 като гост срещу Сасуоло в мач от 4 кръг на италианската Серия „А“. Това е най-голямата победа на Интер като гост в историята. Диего Милито се завърна в игра, след като скъса връзки през февруари, и вкара два гола. Паласио, Тайдер, Рикардо Алварез и Естебан Камбиасо добавиха останалите попадения, а Рафаело Пусиньо от Сасуоло си отбеляза автогол.

Головата серия за Интер започна в 7-ата минута, когато Юто Нагатомо направи добър пробив отляво на атаката, центрира в наказателното поле на Сасуоло, където Родриго Паласио бе изпуснат от защитата на гостите и отблизо вкара за 1:0. В 23-ата минута Паласио получи добър пас и стреля, но вратарят на Сасуоло Помини успя да спаси, след което при добавката Тайдер не сбърка – 2:0. В 33-ата минута Интер стигна до трети гол. Отново Родриго Паласио центрира в наказателното поле на Сасуоло, а Пучино в опита си да избие топката я прати в собствената си врата.

През втората част гостите вкараха още четири попадения за крайното 7:0. В 53-та минута Паласио бе изведен на добра позиция и стреля, но Помини спаси, след което Рики Алварес на празна врата не сбърка при добавката – 4:0. В 64-та минута Рики Алварес подаде към Диего Милито, който отблизо вкара за 5:0 при завръщането си в игра след повече от седем месечно отсъствие. В 75-та минута Милито подаде към Естебан Камбиасо, който с хубав удар от дъгата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Помини за 6:0. Фреди Гуарин асистира за втория гол на Диего Милито в срещата, който падна в 83-ата минута.

Съставът на Интер: Ханданович, Джонатан (67 - Уолъс), Кампаняро, Нагатомо, Ранокиа, Жуан, Камбиасо, Гуарин, Рики Алварез, Тайдер (56 - Ковачич), Паласио (54 – Диего Милито)

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 4 КРЪГ
21.09.13
19:00 ч.
Каляри – Сампдория 2:2
1:0 Албин Екдал (26), 1:1 Маноло Габиадини (89), 2:1 Даниеле Конти (90+1), 2:2 Лоренцо де Силвестри (90+3)
21.09.13
19:00 ч.
Киево – Удинезе 2:1
0:1 Майкосуел (1), 1:1 Серджио Пелисиер (13), 2:1 Лука Ригони (40)
21.09.13
21:45 ч.
Дженоа – Ливорно 0:0
22.09.13
13:30 ч.
Сасуоло – Интер 0:7
0:1 Паласио (7), 0:2 Тайдер (23), 0:3 Пусино (33-авт), 0:4 Алварез (53), 0:5 Милито (63), 0:6 Камбиасо (75), 0:7 Милито (83)