ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Интер записа първа загуба след 10 поредни победи (7 за първенство и 3 в Лига Европа), след като в мач от 12 кръг на Серия “А” отстъпи с 2:3 като гост на Аталанта.

Джакомо Бонавентура даде аванс на домакините още в 9-ата минута, а Фреди Гуарин изравни в 56-ата. В следващите 10 минути Херман Денис се разписа на два пъти за Аталанта.

31-годишният аржентинец вкара в 60-ата минута, а в шест минути по-късно реализира дузпа. Неговият сънародник Родриго Паласио, който се разписа на два пъти за успеха с 3:1 над Партизан в четвъртък, се разписа за Интер в 84-ата минута.

Въпреки че в края на мача останаха с човек повече заради червения картон на Факундо Пара, “нерадзурите” не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Загубата остави тима на Андреа Страмачони на четири точки зад лидера в класирането Ювентус и на една пред третия Наполи. Аталанта, който започна сезона с -2 точки заради участие в скандала с уредените мачове, вече е шести с 18 точки.

Пескара - Ювентус 1:6
0:1 Артуро Видал (9), 0:2 Фабио Куалярела (22), 1:2 Каскионе (25), 1:3 Квадво Асамоа (30), 1:4 Себастиан Джовинко (38), 1:5 Фабио Куалярела (45), 1:6 Фабио Куалярела (63)
11.11.12
13:30 ч.
Палермо - Сампдория 2:0
1:0 Пауло Дубала (52), 2:0 Пауло Дубала (71)
11.11.12
16:00 ч.
Киево - Удинезе 2:2
1:0 Марко Андреоли (28), 1:1 Габриеле Анджела (42), 2:1 Алберто Палоски (89-дузпа), 2:2 Габриеле Анджела (90)
11.11.12
16:00 ч.
Дженоа - Наполи 2:4
1:0 Чиро Имобиле (23), 1:1 Джандоменико Место (54), 2:1 Андреа Бертолачи (56), 2:2 Единсон Кавани (79), 2:3 Марек Хамшик (90), 2:4 Лоренцо Инсиние (90+2)
11.11.12
16:00 ч.
Лацио - Рома 3:2
0:1 Ерик Ламела (9), 1:1 Антонио Кандрева (35), 2:1 Мирослав Клозе (43), 3:1 Стефано Маури (46), 3:2 Миралем Пянич (86)
11.11.12
16:00 ч.
Милан - Фиорентина 1:3
0:1 Алберто Акуилани (10), 0:2 Борха Валеро (38), 1:2 Джампаоло Пацини (60), 1:3 Мунир ел Хамдауи (88)
Аталанта - Интер Аталанта - Интер 3:2
1:0 Джакомо Бонавентура (9), 1:1 Фреди Гуарин (56), 2:1 Херман Денис (60), 3:1 Херман Денис (66-дузпа), 3:2 Родриго Паласио (84)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК