Интер и Лацио завършиха по страхотен начин 2014 година, след като приключиха при 2:2 в Милано, в мач от 16-ия кръг на Серия "А". Равенството едва ли радва феновете на "нерадзурите" и най-вече треньора Роберто Манчини, който все още чака първа победа на "Сан Сиро" след завръщането си.

Гостите от столицата на Италия поведоха с 2:0 до почивката след голове на Фелипе Андерсон. Лоша постройка в защита позволи на халфа да овладее на пенлата и безпроблемно да вкара топката във врата за 1:0. В 37-ата минута отново той наказа Самир Ханданович. След самостоятелен пробив по лявото крило Андерсон прокара топката между краката на защитник на домакините, за да удвои аванса на своя тим.

Цяло първо полувреме Интер владееше топката, атакуваше, но видимо не знаеше какво трябва да направи, за да отбележи. След паузата това се промени. Натискът се засили и в 66-ата Матео Ковачич с мощно воле намали за 1:2. "Нерадзурите" се мотивираха още повече, което заслужено доведе до втори гол във вратата на Федерико Маркети. Разписа се Родриго Пласио, който изравни в 80-ата.

До последния съдийски сигнал очаквано лациалите се концентрираха в защита, за да не изпуснат точката. И успяха, а с нея вече имат 27 на третото място, с колкото са още Наполи и Сампдория. Интер пък вече има 21 на 11-ата позиция.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 16 КРЪГ
18.12.14
20:00 ч.
Каляри – Ювентус 1:3
0:1 Карлос Тевес (3), 0:2 Артуро Видал (15), 0:3 Фернандо Йоренте (50), 1:3 Лука Розетини (65)
18.12.14
22:00 ч.
Наполи – Парма 2:0
1:0 Дуван Сапата (19), 2:0 Дрис Мертенс (30-дузпа)
20.12.14
19:00 ч.
Сасуоло – Чезена 1:1
1:0 Симоне Дзадза (76-дузпа), 1:1 Зе Едуардо (90+4)
Фиорентина – Емполи 1:1
1:0 Хуан Варгас (45), 1:1 Лоренцо Тонели (57)
21.12.14
16:00 ч.
Сампдория – Удинезе 2:2
1:0 Педро Мба Обианг (15), 1:2 Алешандре Хейо (31), 1:2 Данило (34), 2:2 Маноло Габиадини (60)