Иран запази шансове за класиране на Мондиал 2010 чрез баражи, след като направи 1:1 при гостуването си на Южна Корея в мач от Група 2 на Зона Азия.

Донг Джин Ким си вкара автогол в 51-ата минута и даде надежди на иранците дори и за директно класиране на световното първенство, заемайки второто място в групата. Тези мечти обаче бяха попарени от попадението на Парк Джи Сунг в 81-ата.

Южна Корея си бе гарантирала класиране на Мондиал 2010 преди този мач, а равенството качи Иран на третото място в Група 2 с 11 точки. Със същия показател са КНДР (2 място) и Саудитска Арабия (4 място). Двата тима играят по-късно днес и единственият шанс на “Тийм Мели” да запазят позицията си е единият отбор да победи с разлика от два гола.

Третото място гарантира участие на бараж с отбора, заел третата позиция в Група 1. Това място засега заема Бахрейн, но може да бъде взето от Узбекистан в двубоя межда двата тима тази вечер. Победителят от този азиатски плейоф на разменено гостуване ще играе още един бараж за класиране на световното първенство, този път с победителя от Зона Океания – Нова Зеландия.

В безсмислен мач от Група 1 Австралия победи Япония с 2:1, след като постигна пълен обрат. Маркус Тулио Танака даде аванс на “самураите” в 40-ата минута, но с две попадения на Тим Кейхил в 59-ата и 77-ата “кенгурата” се добраха до победата. Този успех само ги утвърди на първото място с 20 точки, а и двата отбора вече бяха гарантирали класиране на Мондиал 2010./БЛИЦ

ГРУПА 1
Австралия – Япония 2:1
0:1 Маркус Тулио Танака (40), 1:1 Тим Кейхил (59), 2:1 Тим Кейхил (77)

Южна Корея – Иран 1:1
0:1 Донг Джин Ким (51), 1:1 Парк Джи Сунг (81)

5.ОАЕ 0 1 7 6:17 1

Заб.: Първите два отбора във всяка група се класират директно за Мондиал 2010. Третите отбори играят бараж помежду си, а победителят се изправя в плейоф за място на световното първенство срещу победителя от Зона Океания – Нова Зеландия.