Исландия се наложи над тима на Хърватия с 1:0 в световна квалификация от група I.  След този изненадващ успех скандинавците се изкачиха на второ място в групата, следвани от тима на Турция, който се справи с аутсайдера Косово.

Единственото попадение падна секунди преди последния съдийски сигнал. Вкара го Хардур Магнусон след центриране на Гилфи Сигурдсон от корнер. Топката отскочи и от рамото на исландеца, с което заблуди вратаря Ловре Калинич за 1:0.

По този начин Исландия се изравни по точки с хърватите в групата (по 13), но остава на второ място заради по-лошите показатели в директните мачове.

В същото време турците разбиха Косово с 4:1 като гости. Волкан Шен откри в 7-ата минута, домакините успяха да изравнят с гол на Амир Рахмани (22). След половин час игра Ченгис Юндер отново изведе Турция напред  - 1:2.

Бурак Йълмъз (61) покачи на 1:3. Озан Туфан в 82-ата минута реши всичко. Малко по-късно Косово остана с 10 души на терена, след като Бернард Бериша си изкара втори жълт картон.