Испания и Франция се класираха на 1/8-финалите на световното първенство за младежи до 20 г., което се провежда в Турция. Това стана факт, след като “червените фурии” се наложиха над “петлите” с 2:1 в мач от Група “А”.

Пако Алкасер се разписа след асистенция на Хесе в 23-ата минута. Десет минути след почивката Хесе, играч на Реал (Мадрид), удвои аванса на Испания. Тибо Вион вкара почетното попадение за Франция в добавеното време на мача.

Гана зае третото място в класирането след победа с 4:1 над САЩ и запази шансове за участие в следващата фаза. Ебенезер Асифуах вкара два гола за успеха, а точни бяха още Франк Ачеампонг и Кенеди Ашия. За САЩ се разписа Шейн ОНийл.

Първите два отбора от всяка от шестте групи се класират за 1/8-финалите. В елиминациите ще участват и четири от най-добрите трети отбори. От Група “В” на 1/8-финалите се класираха Португалия и Нигерия.