Юношите на Италия и Испания до 17 години завършиха наравно 0:0 в първи мач от европейското първенство в Германия. “Ла Фурия” е европейски шампион в последните две издания на надпреварата, но стартира само с равенство. Испанците имаха превес над съперника, но първо Борха, а след това Кевин не успяха да пратят топката в мрежата на съперника.

През втората част италианците имаха няколко положение, но Берета пропусна от близко разстояние. В края на мача натискът на Испания се усили, но Борха отново не успя да намери очертанията на вратата.
В другия мач в групата Франция и Швейцария завършиха също при равенство – 1:1.

В група “В” Англия и Холандия се разделиха при реми – 1:1. “Лалетата” излязоха напред в резултата чрез Юзюкуп, но англичаните изравниха чрез Гарбът в 69-ата минута.