Германският специалист Берти Фогтс и неговите възпитаници от националния тим на Азербайджан не можаха да предотвратят световния рекорд на Европейския шампион Испания. С победата си 6:0 насред Баку поредицата от мачове без загуби на Испания нарасна на 32 и така бе изравнена серията на великия национален тим на Унгария с Пушкаш през 50-те години на миналия век. Тогава отборът на маджарите начело с Ференц Пушкаш бе световна сила със златен медал от Олимпиадата в Хелзинки през 1952 г., но бе надвит точно в най-важния си мач - финала на Мондиал 1954 срещу Германия с обрат от 2:0 до 2:3.

Сега головете за успеха на тима, воден от Висенте Дел Боске, който стана първият национален селекционер в историята, записал 10 поредни победи при дебюта си, изпреварвайки Жоао Салданя от 1969 г. (с 9), вкараха Давид Вийя (хеттрик в 33-ата, 38-ата и 45-ата минута от дузпа), Алберт Риера (67-ата минута), Даниел Гуиса (71-ата минута) и Фернандо Торес (81-ата минута). Сега на Испания предстои участие в турнира за Купата на конфедерациите в ЮАР, където е в една група с Зеландия, Ирак и ЮАР.

Последната загуба на “Ла Фурия” датира от 15 ноември 2006 година, когато падна от Румъния. Следващата цел на Фернандо Торес и компания е изравняване на рекордната серия на Бразилия от 35 срещи без поражение между 16 декември 1993 и 18 януари 1996 г. /БЛИЦ