ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Испания победи Италия с 2:1 в полуфинал на Лигата на нациите и в битка за трофея в неделя ще срещне Хърватия след успеха на "шахматистите" с 4:2 над Нидерландия снощи.

Двубоят тази вечер бе по-специален за 37-годишният десен бек на Ла Фурия Хесус Навас, който подобри рекорда на Сантиаго Канисарес за най-възрастен футболист с мач за националния тим.

Срещата започна страхотно за испанците, след като бранителят на Италия Бонучи не се намеси много добре, Йереми Пино му отне топката и откри резултата още в четвъртата минута (1:0).

В десетата минута на двубоя Италия получи дузпа за игра с ръка на дебютанта Робин Льо Норман в наказателното поле. Чиро Имобиле застана зад топката и прати Унай Симон в другия ъгъл за 1:1.

Гол на Италия, дело на Давиде Фратези, бе отменен в 21-ата минута заради засада, след преглед на ситуацията с ВАР.

Шест минути по-късно Алваро Мората пропиля чудесна възможност за Испания, а негов удар бе спасен от вратаря на Италия и в самия край на първата част.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Втората част започна с прекрасно положение за Микел Мерино, който стреля, но Донарума направи невероятно спасяване. Топката попадна у Мората, който също шутира с гръб към вратата, но прати топката покрай левия страничен стълб.

Ла Фурия можеше да поведе в 80-ата минута, когато Фабиан Руис изведе Жорди Алба на лявото крило. Той центрира, Мората стреля, но вратарят на Италия отново бе на поста си

Испания стигна до гол в 88-ата минута след попадение на Хоселу, успях да се измъкне от защитата на Илия и отблизо преодоля Донарума (2:1).

ИСПАНИЯ - ИТАЛИЯ 2:1
1:0 Йереми Пино (4'), 1:1 Чиро Имобиле (10' дузпа), 2:1 Хоселу (88')

Spain national football team - WikipediaИСПАНИЯ: 23. Унай Симон – 22. Хесус Навас, 3. Робин Льо Норман, 14. Аймерик Лапорт, 18. Жорди Алба (К)  – 16. Родри, 6. Микел Мерино (74  8. Фабиан Руис) – 19. Родриго (46 10. Марко Асенсио) , 9. Гави  (68  11. Серхио Каналес), 15. Йереми Пино  (74 12. Ансу Фати) – 9. Алваро Мората  (84   20. Хоселу )
Резерви: 1. Кепа Арисабалага, 13. Давид Рая, 2. Дани Карвахал, 4. Начо Фернандес, 5. Мартин Субименди,17. Фран Гарсия, 21. Дани Олмо
Треньор: Луис де ла Фуенте

Italy national football team - WikipediaИТАЛИЯ: 1. Джанлуиджи Донарума – 2. Джовани Ди Лоренцо, 13. Рафаел Толой, 19. Леонардо Бонучи (46  5. Матео Дармиан), 15. Франческо Ачерби – 7. Давиде Фратези (76  6. Марко Верати), 8. Жоржиньо (60  16. Браян Кристанте), 18. Николо Барела – 11. Николо Дзаниоло , 17. Чиро Имобиле   (60 14. Федерико Киеза) , 4. Леонардо Спинацола (46  3. Федерико Димарко)
Резерви: 12. Алекс Мерет, 21. Гийермо Викарио, , 9. Матео Ретеги, 10. Лоренцо Пелегрини, , 20. Вилфред Ньонто, 22. Джакомо Распадори, 23. Алесандро Бонджорно
Треньор: Роберто Манчини

Съдия: Славко Винчич (Словения)
Стадион: "Де Гролс Весте", Енсхеде (Нидерлания)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!