Испания и Швейцария ще играят на финала на европейското първенство за младежи, провеждащо се в Дания.

Талантите на "Ла Фурия" елиминираха трудно Беларус, записвайки успех с 3:1 след продължения (1:1 в редовното време).

Испанците губеха в резултата с 0:1 до 89-ата минута, но успяха да пречупят съперника си след 120 минути игра. Беларус откри резултата в 38-ата чрез Андрей Воронков, а Адриан изравни в 89-ата за Испания. В 105-ата отново Адриан се разписа за 2:1 с петия си гол от началото на Европейското. В 115-ата той асистира на Хефрен Суарес, който оформи крайното 3:1.

В другият 1/2-финал също не беше излъчен победител в редовните 90 минути. Швейцария победи с минималното 1:0 Чехия и за първи път в историята си се класираха за финала на Европейското за младежи. Единственото попадение вкара Адмир Мехмеди в 114-ата минута.

Спорът за трофея между Испания и Швейцария ще бъде в събота от 21:45 часа.

С класирането си на финала Испания и Швейцария си осигуриха участие на олимпийския футболен турнир през 2012 година.

Достигналите до 1/2-финалите Беларус и Чехия ще определят в пряк спор помежду си още един участник на Игрите в Лондон. /БЛИЦ