Испания спечели с 2:1 при визитата си на Румъния и записа пета поредна победа в група F от квалификациите за Евро 2020. Срещата в Букурещ бе дебют за Роберт Морено като наставник на „Ла Фурия“ след оттеглянето през юли на Луис Енрике, а футболистите му трябваше да потреперят в края за успеха.

Серхио Рамос (29-дузпа) даде преднина на гостите, а малко след почивката Пако Алкасер (47) удвои аванса им. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешеру бе титуляр за домакините, а заменилият го в 56-ата минута Флорин Андоне (59) намали скоро след появата си в игра с първия точен удар за Румъния в мача.

В последните десет минути испанците играха с човек по-малко след изгонването на Диего Йоренте с директен червен картон, а северните ни съседи пропуснаха страхотна голова възможност в последните секунди на сблъсъка след удари на Андоне и Пушкаш. Първият от тях бе отразен от Кепа, а при втория топката премина над вратата.

По същото време Норвегия срази Малта с 2:0, а Швеция спечели убедително с 4:0 при гостуването си на Фарьорските острови в другите срещи от тази група.

Испания е лидер в групата с пет победи от пет срещи и пълен актив от 15 точки, а румънците са четвърти със 7 точки.

Група F
От 21,45 часа
Фарьорски острови – Швеция 0:4
0:1 Александър Исак (12), 0:2 Александър Исак (15), 0:3 Виктор Линдельоф (23), 0:4 Робин Куайсон (41)

Норвегия – Малта 2:0
1:0 Сандер Берге (33), 2:0 Джошуа Кинг (45+1)

Румъния – Испания 1:2
0:1 Серхио Рамос (29-дузпа), 0:2 Пако Алкасер (47), 1:2 Флорин Андоне (59)