Испания разби Япония с 3:0 в Лион и стана вторият 1/2-финалист на футболния турнир на Олимпийскир игри в Париж.

21-годишният полузащитник на Барселона Фермин Лопес, който беше част от отбора на "Ла Роха" на Евро 2024 и спечели европейската титла, откри резултата в 11-ата минута с удар с левия крак в десния ъгъл, а след почивката добави втория си гол с изстрел от 20 метра.

Тимът на Япония си помисли, че е изравнил в края на първото полувреме, но след дълга намеса на ВАР попадението бе отменено заради засада. Крайният резултат бе оформен от Абел Руис, който се разписа от близко разстояние в 87-ата минута.

На полуфиналите Испания ще се изправи срещу Мароко в Марсилия, след като африканците размазаха САЩ с 4:0 и първи стигнаха до следващата фаза на надпреварата.