Испания разби у дома Румъния с 5:0 в последния си мач от група F на квалификациите за Евро 2020 и завърши на първата позиция.

„Ла Фурия“ отвя съперника на „Уанда Метрополитано“ в Мадрид само за едно полувреме след голове на Фабиан Руис (8) и Жерард Морено (33, 43) след пасове на Санти Касорла и Гая. В последната минута на първата част Рус от гостите си вкара автогол, а в добавеното време на срещата Микел Оярсабалл (90+1) оформи крайния резултат след подаване на Серхио Бускетс.

Швеция пък срази у дома Фарьорските острови с 3:0 след попадения на Андерсон (29), Сванберг (72) и Гуидети (80). Скандинавците се бяха класирали още преди този мач.

В друга среща също само за престиж Норвегия спечели с 2;1 при визитата си на Малта. Головете за гостите реализираха Кинг (7) и Сьорлот (62), а между тях за домакините се разписа Фенех (40).

След тези резултати Испания завърши на първо място с 26 точки пред Швеция с 21, Норвегия със 17, Румъния с 14, Фарьорските острови и Малта с по 3.