Испания за пети път в историята си стана европейски шампион за юноши до 19 години. На финала в Румъния "Ла Фурия" надви драматично Чехия с 3:2 след продължения (1:1 в редовното време).

Малко преди изтичането на редовното време чехите водеха в резултата, след като в 52-ата минута халфът на Спарта (Прага) Ладислав Крейчи бе открил. В 85-ата след изпълнение на корнер топката се озова в Ауртенече, който от дъгата на наказателното поле стреля, кълбото премина през купа играчи и влетя в мрежата на слисания Кубек за 1:1.

Продълженията започнаха отлично за чехите, които в 98-ата минута поведоха в резултата след гол на Патрик Лача. Последваха силни минути на испанците, в които 2 гола реализира резервата Пако Алкасер. Талантът на Валенсия се разписа за 2:2 в 108-ата и за крайното 3:2 в 115-ата минута, като по този начин донесе златните медали на Испания.