Испания се издъни у дома и завърши 1:1 с Гърция на старта в група B от квалификациите за Мондиал 2022.

Алваро Мората (33) се разписа след пас на Коке и даде аванс на домакините преди почивката, но през втората част Анастасиос Бакасетас (56-дузпа) изравни. Нарушението за наказателния удар бе на Иниго Мартинес, но ситуацията бе спорна, тъй като защитникът на Атлетик (Билбао) изчисти топката, закачайки бутонките в крака на съперник. Пет минути след това Испания имаше сериозни претенции за дузпа, след като Алваро Мората бе повален в наказателното поле, но не я получи. До края на мача гостите се бранеха умело и си тръгнаха щастливи с точка от Гранада.

В другия сблъсък от групата Швеция излъга Грузия с 1:0. Единственото попадение бе дело на Виктор Клаесон (35). Голмайсторът на Милан Златан Ибрахимович се завърна като титуляр за скандинавците и не разочарова, асистирайки за победния гол, а в 84-ата минута бе заменен от Куайсон.

След тези резултати шведите оглавиха групата, а испанци и гърци имат по точка. Косово не е стартирал участието си и също като Грузия е без точки.