Европейският и световен шампион по футбол Испания се разправи у дома срещу Шотландия и победи с 3:1, завършвайки квалификационна група „I” с пълен актив от 24 точки. С тази победа „Ла Фурия” удари рамо и на тима на Чехия, който разби като гост Литва с 4:1 и изпревари шотландците от второто място за бъдещо участие на баражите.

Давид Силва даде аванс на Испания с хубаво изпълнение в 6-ата минута. Шотландците така и не успяха да преодолеят Виктор Валдес през първите 45 минути, а в самия край на полувремето Давид Силва отбеляза второто си попадение в срещата за 2:0. Резултатът стана класически в 54-ата минута, когато Давид Вия не остави никакви шансове на Алан МакГрегър – 3:0. Шотландците все пак достигнаха до почетен гол. Виктор Валдес фаулира Макейл-Смит в 66-ата минута, а нагърбилият се с отговорността Дейвид Гуудуил се разписа от бялата точка за крайното 3:1.

Чехия завърши на второ място в групата и ще играе на бараж, след като победи с 4:1 Литва като гост. Кадлец даде аванс на тима си само след 2 минути игра, отбелязвайки от дузпа. С две попадения на Резек до почивката (17, 45) чехите имаха класическа преднина – 3:0. В 68-ата минута Хубник от състава на гостите бе изгонен, а Шернас намали на 1:3 от отсъдената дузпа. Крайното 1:4 оформи Кадлец отново от дузпа в 85-ата минута.

Испания - Шотландия 3:1
1:0 Давид Силва (6), 2:0 Давид Силва (44), 3:0 Давид Вия (54), 3:1 Дейвид Гуудуайл (66)

Литва - Чехия 1:4
0:1 Михал Кадлец (2-дузпа), 0:2 Ян Резек (16), 0:3 Ян Резек (45), 1:3 Дарвидас Шернас (68-дузпа), 1:4 Михал Кадлец (85-дузпа)