Испания победи Англия с 2:0 в контрола, играна в Аликанте. И двете попадения паднаха през второто полувреме. Преди почивката "Ла Фурия" владееше повече топката, но гостите имаха добри възможности, като най-близо до целта бе звездата на Манчестър Сити Рахийм Стърлинг.

В 27-ата минута Тиаго Алкантара бе заменен от Санти Касорла заради контузия, а до края на първото полувреме Пако Алкасер и Диего Коста пропуснаха по още едно изгодно положение. Единственият шанс за гол пред гостите се откри в 42-ата минута, когато удар на Фабиан Делф бе спасен от Икер Касияс.

Развръзката в срещата дойде в последните минути. В 72-та Сеск Фабрегас подаде по въздуха към Марио Гаспар. Десният бек на Виляреал стреля акробатично със задна ножица и изненада Джо Харт за 1:0.Санти Касорла реши всичко четвърт час преди края, разписвайки се за 2:0.

Вечерта беше историческа за Уейн Рууни. Английският национал се изравни със сър Боби Мур, след като носи капитанската лента на “Трите лъва” за 108-ми път, което е четвъртото най-добро постижение. Именно Рууни можеше да направи поражението по-почетно за островитяните, но удари греда в края.

Големият рекорд тази вечер обаче бе за вратаря на Испания Икер Касияс. Стражът на Порто стана първият вратар в историята, който не е допускал гол в мрежата си в 100 мача за националния си отбор. Загубата за Англия пък бе първа за тима от 16 мача насам.

Испания: Касияс, Гаспар, Пике, Бартра (82 - Аспиликуета), Алба, Бускетс (68 - Коке), Тиаго (27 - Касорла), Фабрегас, Иниеста (46 - Нолито), Алкасер (73 - Педро), Коста (64 - Мата)