Испания победи Кипър с 3:1 като гост и си гарантира участие на UEFA EURO 2024 в Германия.

Срещата започна с ранен гол за Испания още в петата минута. Ламин Ямал откри резултата, завършвайки комбинация, започнала в центъра на терена.

След малко повече от 20 минути испанците удвоиха аванса си. Оярсабал чукна технично топката покрай вратаря на Кипър, като попадението дълго време бе преразглеждано за засада, но ВАР констатира, че няма такава - 0:2.

Няколко минути по-късно Испания вкара трети гол. След центриране от корнер Хоселу се озова непокрит на втора греда и на празна врата завърши за 0:3.

Малко след средата на втората част кипърците върнаха едно попадение. Пилеас вкара в мрежата на Рая, останал очи в очи с вратаря. И този гол дълго бе гледан чрез ВАР заради предполагаемо нарушение срещу Гави.

В другата среща от групата Грузия и Шотландия завършиха при 2:2.

Испания е начело в групата си с 18 точки, Шотландия е на второ място с две по-малко и също продължава към Евро 2024.