Футболният тим на Испания спечели европейската титла за юноши до 17 години. На финала "Ла фурия" победи Англия с 4:1 след дузпи. Редовното време завърши 2:2.

Това е девета титла за испанците в историята.

Англичаните поведоха с фамозен гол на Калъм Хъдсън-Одой в 17-ата минута. Жоао Морей обаче изравни малко преди почивката след бърза контраатака.  Островитяните отново излязоха напред в 58-ата минута, след като испанската защита сгреши детински след корнер. Фил Фоден стреля от около 22 метра и вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата - 2:1.

Ла фурия обаче не се предаде. Голямата драма настъпи в 6-ата минута на добавеното време, когато Игнасио Диас засече с глава центриране от корнер и опъна мрежата за 2:2, за да докара мача до дузпите.

Те се изпълняваха по новата схема, подобно на тениса - единият отбор започва с една дузпа, а после всеки отбор бие по две една след друга. Англичаните изпуснаха две поредни, докато след тях Испания вкара и двете си дузпи и стана европейски шампион с 4:1 при 11-метровите удари.