Световният и европейски шампион Испания се наложи над Нигерия с 3:0 в мач от Група “В” на Купата на Конфедерациите. Левият бек на Барселона Жорди Алба вкара два гола за победата. Този успех гарантира на “червените фурии” първото място в класирането.

Прекрасна индивидуална акция на Жорди Алба даде аванс на Испания в 4-ата минута. Той беше един от осемте играчи на Барселона, които започнаха в стартовия състав на “червените фурии”.

Нигерия създаде доста неприятности на световните шампиони, особено през първото полувреме, но слабото представяне на “супер орлите” в завършващата фаза ги лиши от шанса за победа.

В 62-ата минута резервата Фернандо Торес наказа африканските шампиони след удар с глава. Нападателят на Челси се разписа само две минути, след като замени Роберто Солдадо.

Алба вкара втория си гол минута преди края, когато при контратака се оказа на върха на нападението. Той пое топката от половината на Испания, стигна до наказателното поле и преодоля вратаря Енияма.

На полуфинала на Купата на Конфедерациите в четвъртък тимът на Висенте дел Боске ще играе с Италия в повторение на финала на Евро 2012, където Испания се наложи с 4:0.

Нигерия – Испания 0:3
0:1 Жорди Алба (4), 0:2 Фернандо Торес (62), 0:3 Жорди Алба (89)

Нигерия: Винсънт Енияма, Годфри Обоабона, Ува Ечиеджиле, Ефе Амброуз, Ахмед Муса, Браун Идейе, Джоузеф Акпала (61-Мохамед Гамбо), Джон Оби Микели, Фегор Огуде, Съндей Мба (63-Джон Огу), Кенет Омеруо (11-Азубуйке Еквуекве)

Испания: Виктор Валдес, Жерар Пике, Андрес Иниеста, Шави, Сеск Фабрегас (54-Давид Силва), Педро Родригес (75-Давид Вия), Роберто Солдадо (60-Фернандо Торес), Серхио Рамос, Серхио Бускетс, Алваро Арбелоа, Жорди Алба