ЮАР изненадващо победи световния и европейски шампион Испания с 1:0 в контрола, играна на "Сокър Сити" в Йоханесбург, където „Ла Фурия” спечели световната си титла през 2010 година.

Възпитаниците на Висенте дел Боске играха слабо и безидейно. Още в 3-ата минута Вийя вкара гол, но след отсъдена засада. В 29-ата и Педро реализира, но отново не бе зачетен гол заради нова засада. Между тези две положения в 18-ата минута Маниса от домакините стреля, топката се отклони от Серхио Рамос и срещна гредата.

След почивката в 56-ата минута Мокотьо даде извеждащ пас към Бернард Паркър, който излъга влезлия като резерва Виктор Валдес за 1:0. Последваха пропуски на Негредо и Навас за гостите. В 75-ата Виктор Валдес се контузи и бе заменен от Пепе Рейна. Испанците вече бяха направили шестте смени и трябваше полеви играч да застане на вратата. Въпреки това Рейна сложи ръкавиците. Селекционерът на домакините Гордон Ингесунд изрази бурно протест за нарушение на правилника, но играта продължи.

В добавеното време Санти Касорла и Раул Албиол пропуснаха да отбележат и така Испания завършва годината със загуба.