Испания започна защитата на европейската си титла по футбол за младежи до 19 г. с победа над съседите от Португалия в мач от Група “А” на турнира в Литва.

“Червените фурии” спечелиха двубоя благодарение на гол на Сандро Рамирес в 19-ата минута. Испанците завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Ектор Белерин две минути преди края.

В другия мач от групата Холандия победи домакина Литва с 3:2 благодарение на гол Рай Влоет в петата минута на добавеното време. “Лалетата” взеха аванс от два гола чрез попадения на Анас Ачахбар. Домакините успяха да изравнят чрез Лукас Артимавичус и Гратас Сиргедас.

Сърбия победи Турция с 2:1 в мач от Група “В”. Андрия Лукович с глава даде аванс на сърбите в 17-ата минута. Лукович центрира в 54-ата минута за гола от воле на Александар Митрович. Резервата Реджеп Ниаз върна един гол за Турция две минути преди края. В другия мач от групата Фрация и Грузия направиха нулево равенство.