Нещо невероятно се случи в Берлин: за първи път в историята жена ръководи мъжки тим в Бундеслигата! Волфсбург най-после сложи край на своята негативна серия, записвайки първа победа след 13 поредни двубоя без успех в първенството. „Вълците“ триумфираха с 2:1 при гостуването си на стадион „Ан дер Алтен Фьорстерай“ срещу Унион Берлин.
Домакините вече имат само една победа в последните си седем срещи. Двубоят в столицата предизвика огромен интерес. Причината бе Мари-Луиз Ета, която пренаписа историята на футбола. Тя стана първата жена, застанала начело на мъжки отбор в някое от топ 5 първенствата на Европа.
Унион получи първи гол още в 11-ата минута след гол на Патрик Вимер. Само 30 секунди след почивката гостите нанесоха втори удар. Кристиан Ериксен се възползва от спорна топка и я подаде към Дженан Пейчинович. Младият нападател не се поколеба и с фалциран удар с десния крак извън пеналта вкара за 0:2.
Домакините опитаха да върнат интригата, но мощният удар с глава на Андрей Илич срещна гредата. Силите им все пак стигнаха до почетен гол, който беше дело на Оливър Бърк.