Драма с дузпи определи победителя от сблъсъка Истр – Валансиен от деветия кръг на турнира за Купата на Франция. Редовното време завърши 1:1, а в продълженията паднаха по два гола и в двете врати за 3:3.

Гостите, които са на шесто място в Лига 1 поведоха с гол на Матийо Досеви четвърт час преди края на редовното време. Домакините – също шести, но в Лига 2, изравниха секунди преди последния съдийски сигнал чрез алжиреца Али Шериф. С два гола за две минути на 38-годишния ветеран Нсим Акрур (102, 103) “виолетовите” поведоха с комфортното 3:1. Валансиен обаче не се предаде и Винсънт Абубакар намали в 111-ата минута. Буквално в следващата атака гостите спечелиха и дузпа, която бе реализирана от защитника Руди Матер – 3:3!

Любопитно е, че това беше първото равенство в историята на сблъсъка. Досега съперниците се бяха срещали осем пъти и имаха по четири победи. В лотарията на дузпите по-точни излязоха домакините и спечелиха с 4:3, а с това си осигуриха участие на 1/16 финалите.