Италианският гранд Ювентус се измъкна от голям срам, след като в мач от 33-ия кръг на Серия "А" завърши 1:1 срещу Болоня в Торино. Гостите завършиха двубоя с 9 души, а "бианконерите" оцеляха с гол дълбоко в добавеното време.

Още в 4-ата минута Дибала стреля от средно разстояние, но не намери целта. Удар на Влахович с глава седем минути по-късно прати топката малко над вратата.

До почивката и двата тима не съумяха да реализират.

В 52-ата минута Арнаутович с прекрасен удар откри резултата в полза на Болоня. Ювентус тръгна да търси изравняването, но гол така и не падаше.

В последните десетина минути от мача на терена стана много интересно. Мората поиска дузпа за нарушение на Адама Сумаоро срещу него, а секунди по-късно Хуан Куадрадо нацели напречната греда. Съдията прегледа въпросната ситуация с ВАР и отсъди само пряк свободен удар точно пред наказателното поле.

Той все пак показа директен червен картон на Сумаоро. Съотборникът му Гари Медел реагира остро на изгонването, за което получи жълт, а след това и червен картон.
В оставащите минути домакините се възползваха от численото си превъзходство и закономерно стигнаха до изравняването.

Влахович съумя да прати топката в мрежата и да спести резила на Юве.

След тази точка Ювентус се намира на 4-ото място с актив от 63 точки, а Болоня е на 13-ото с 38.