Италия и Испания завършиха 1:1 в приятелския им мач на „Фриули” в Удине. Срещата бе своеобразно повторение на финала на Евро 2012 в Полша и Украйна. Тогава Испания спечели европейската титла след убедителен успех с 4:0 над „скуадра адзура”.

Двубоят стартира с минута мълчание в памет на жертвите от терористичните атаки в Брюксел, а починалият през деня легендарен холандец Йохан Кройф не бе почетен.

Испанците владееха повече топката в началните минути, но първият по-сериозен пропуск направиха домакините в 7-ата минута, когато Грациано Пеле не успя да засече топката от изгодна позиция. Вратарят на гостите Де Хеа трябваше да се намесва решително след удари на Антонио Кандрева.

В 31-ата минута Сеск Фабрегас подаде към Ариц Адурис, но нападателят на „Ла Фурия” не успя да засече топката. До края на полувремето не се стигна до сериозни опасности пред двете врати.

След почивката испанците продължиха държаха повече топката, но повече положения за гол имаше пред тяхната врата. В 59-та минута Де Хеа спаси опасен удар на Лоренцо Инсиние.

Все пак Италия поведе в 68-ата минута, когато при бърза контраатака Флоренци намери Джакерини, който пък навлезе в наказателното поле и подаде към Инсиние, а последният се разписа за 1:0. Така “Ла Фурия” допусна първото си попадение след 692 минути игра. Две минути по-късно обаче испанците изравниха. Фабрегас центрира в наказателното поле, а ударът на Мората бе избит от Буфон. Топката попадна в Адурис, който реализира първия си гол с екипа на Испания.

В 77-ата минута Де Хеа предотврати нов гол във вратата си след удар на Инсиние. В 86-ата минута пък Алваро Мората можеше да донесе победата на Испания, но не размина с топката след остро центриране.