Италия излъга Холандия с 1:0 във втория полуфинал на Европейското първенство за младежи до 21 години в Израел и ще спори за титлата с Испания.

Мачът в Петак Тиква започна равностойно, като в първия половин час пропуски направиха Кевин Строотман за „лалетата” и Фабио Борини за „адзурите”. В самия край на първата част Меър стреля от фаул, но на сантиметри покрай италианската врата.

След почивката „адзурите” бяха по-активни и заслужено се поздравиха с успеха. Той дойде след гол в 79-ата минута, когато Лоренцо Инсиние изведе Фабио Борини, който се разписа за 1:0. Последва финален щурм на „оранжевите”, които обаче не успяха да докарат мача до продължения.

На финала Италия ще спори за титлата срещу Испания, който има четири победи от началото на Европейското първенство и няма допуснат гол.