Италия победи с 1:0 при визитата си на Холандия във втория мач на двата отбора от Лигата на нациите - Лига А, група 1. Като цяло гостите имаха повече шансове, а победното попадение за тях отбеляза Николо Барела (45) с глава в самия край на първото полувреме след центриране на Чиро Имобиле. След почивката „лалетата“ се активизираха и потърсиха изравняване, но така и не съумяха да намерят целта. Така „скуадра адзура“ оглави групата с 4 точки, а Холандия и Полша, чийто състава спечели с 2:1 в Босна и Херцеговина, имат по 3. Босненците са на дъното с точка.

Защитникът на Лудогорец Драгош Григоре пък блесна с гол на рождения си ден при успеха на Румъния в гостуването срещу Австрия с 3:2 в мач от втория кръг на Лига B, група 1. Денис Алибек (3) даде преднина на румънците, но Кристоф Баумгартнер (17) изравни. В началото на втората част Григоре (51) се разписа се разпише след статично положение. Топката бе центрирана в пеналта, където футболистът на Лудогорец овладя майсторски и вкара без особени трудности навръх рождения си ден. Александру Максим (70) подпечата успеха на гостите, а Карим Онисиву (81) оформи крайния резултат. След тази победа Румъния оглави класирането в своята група с актив от 4 точки. Австрия е на второ място с точка по-малко.