Италия победи Уругвай без проблеми с 3:0 в контрола, играна в Ница (Франция). Уругвайците бяха без големите си звезди Луис Суарес, Единсон Кавани и Диего Годин. Двукратните световни шампиони отново разочароваха с представянето си, след като преди няколко дни загубиха и от Ейре с 1:3.

"Скуадра адзура" поведе още в 7-ата минута след автогол на Хименес. Уругваецът се опита да изчисти една топка пред нападател в синьо, но вместо това я заби неспасяемо в собствената си врата за 1:0. Малко по-късно Клаудио Маркизио се контузи и бе принудително заменен от Рикардо Монтоливо.

Другите два гола паднаха в края на мача. В 83-ата минута Габиадини се възползва от неразчетено излизане на стража Муслера и опита шут към опразнената врата. Вместо това се получи пас към непокрития Едер и топката се оплете в мрежата за 2:0.

Във 2-ата минута на добавеното време Ел Шаарави беше покосен в наказателното поле - дузпа! Даниеле де Роси стреля хладнокръвно от "бялата точка" и оформи класиката - 3:0!

Уругвай записа пета поредна загуба, а следващият мач на тима е в края на август срещу Аржентина.